img

Jak Kancelaria prawnicza może łatwiej pozyskać nowych klientów?

Media społecznościowe stały się miejscem komunikacji oraz jednym ze źródeł informacji.
Firmowy profil na Facebooku pełni obie te role. Jest on obecnie obok witryny internetowej jednym z najpowszechniejszych sposobów prezentacji działalności firmy. Fanpage daje świetną możliwość na znalezienie usług kancelarii dla potencjalnych zainteresowanych. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnego wyboru pośród różnego rodzaju usług - również prawniczych. Dlatego warto “być” w miejscach, gdzie znajdują się potencjalni klienci.

1. Gdzie mogą być Twoi klienci?

Facebook to czołowy portal społecznościowy. W Polsce gromadzi on najwięcej aktywnych użytkowników. Warto ułatwić im drogę do swojej oferty, w sytuacji gdy będą wyszukiwać kancelarię prawniczą. Na profilu będa mogli znaleźć podstawowe dane kontaktowe, adres czy opis oferowanych usług. Klienci mogą trafić do Twojej kancelarii bezpośrednio z poziomu portalu, jak również w trakcie przeglądania wpisów znajomych. Nie muszą specjalnie wyszukiwać w Google, ponieważ już znaleźli, to co potrzebowali.

2. Profil firmowy na Facebooku: jak powinien wyglądać?

Zdjęcie profilowe, czyli dobrze przygotowane logo, zdjęcie w tle, informacje kontaktowe, adres, opis firmy to podstawowe dane, które powinny być odpowiednio wypełnione. Warto dokładnie wyszczególnić zakres usług i wspomnieć o wszystkich rzeczach, które mogą być istotne dla zainteresowanych np. godziny otwarcia. Współcześnie dąży się do jak największego ułatwienia w dotarciu do potrzebnych informacji. Polega to na pominięciu pośrednich kroków, które zajmują czas, a naturalnie nikt nie lubi go tracić :).
Podsumowując: profil kancelarii powinien wyglądać estetycznie, rzetelnie i profesjonalnie.

3. Ogromny zasięg

Dzięki Facebookowi możesz dotrzeć do znacznie większej liczby osób. Według badań Gemiusa/PBI z Facebooka korzysta 79,24% wszystkich polskich internautów. Zakres Twoich usług już nie musi ograniczać się tylko do lokalnych użytkowników. Od Twojego modelu biznesowego zależy, jak wykorzystasz potencjał Facebooka. To świetny sposób na zwiększenie zakresu działalności i rozwój.

4. Rozpoznawalność

Ludzie najchętniej wybierają, to co znają lub chociaż kojarzą. Profil na Facebooku umożliwia wyjście naprzeciw Klienta. Z dodanych informacji m. in. zdjęć, postów ludzie dowiedzą się czegoś więcej o Twojej kancelarii, w czym możesz im pomóc. Dzięki temu zaczną kojarzyć Twoje usługi i w razie potrzeby zgłoszą się po pomoc czy radę.

5. Szybki kontakt

Messenger Facebooka to aplikacja nr 1 w Polsce używana do komunikacji. Dając klientom możliwość kontaktu w wiadomości prywatnej możesz liczyć na większe zainteresowanie. Wówczas kontakt staje się dla użytkowników wygodniejszy, i kiedy np. nie mogą rozmawiać przez telefon, nadal będą mogli zadać pytanie lub umówić na spotkanie.
Sprawna i bezproblemowa komunikacja z klientem to podstawa.

6. Dobry wizerunek

Na własnym profilu masz możliwość budowania odpowiedniego wizerunku Twojej kancelarii. Czym chciałabyś się z ludźmi podzielić? Przedstawić sylwetki pracowników ze zdjęciami? Pochwalić się szybkością i skutecznością działań? Mnóstwo firm daje ludziom wartość dodaną, np. prowadzi blog, na którym dzieli się wiedzą z obrębu swojej branży. Czy mógłbyś na facebookowym profilu dać krótką notatkę objaśniającą pewne zagadnienia, które najczęściej są mylone lub źle interpretowane? Jakieś drobne porady? To umocni ekspercki wizerunek i będzie miało bardzo pozytywny wydźwięk.

Podsumowując: Facebook pomoże Ci dotrzeć do potencjalnych klientów oraz spowoduje, że ludzie będą kojarzyli Twoją kancelarię oraz ułatwi im kontakt. Media społecznościowe dają nam możliwość, jakie wcześniej nie mieliśmy. Możemy samodzielnie kreować pożądany wizerunek. Dzięki temu mamy wpływ na to, jak nasza działalność jest postrzegana.